Yukarı Çık
GÜCÜ ÖZGÜRLÜĞÜNDE
SON DAKİKA :
TSK, K.IRAK'TA PKK HEDEFLERİNİ VURDU 5 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ ERDOĞAN İLE BAHÇELİ TELEFON GÖRÜŞMESİNDE KUDÜS'Ü DEĞERLENDİRDİ ERDOĞAN: ÜÇ PARTİNİN İİT'NİN KARARINI DESTEKLEMESİ OLUMLU BAHÇELİ: DOĞU KUDÜS'ÜN FİLİSTİN'İN BAŞKENTİ OLARAK TANINMASI ÖNEMLİ CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN YENİ İSTİHDAM TEŞVİKLERİNİ AÇIKLADI ERDOĞAN: 4740 TL'YE KADAR ÜCRETLER DE SİGORTA PRİMİ TEŞVİKİNE DAHİL OLACAK ERDOĞAN: MESLEKİ EĞİTİMİN İÇERİĞİ İŞVERENLERİN TALEBİNE GÖRE OLUŞTURULACAK ERDOĞAN: ARTI İKİ İSTİHDAM SAĞLANIRSA BÜYÜME ORANI GENİŞLER ERDOĞAN: 18-25 ARASI GENÇLER İŞE BAŞLASA DA YEŞİL PASAPORTUNU KULLANACAK KILIÇDAROĞLU: FİLİSTİN'DEKİ TÜRK BÜYÜKELÇİLİĞİ DOĞU KUDÜS'TE OLMALI BAHÇELİ: DİPLOMATİK MİSYONUMUZ D.KUDÜS'TE BÜYÜKELÇİLİK OLARAK ŞEKİLLENMELİ ÇAVUŞOĞLU: ABD'NİN KUDÜS KARARINDAN GERİ ADIM ATMASI İÇİN ÇALIŞACAĞIZ ÇAVUŞOĞLU: S-400 SİSTEMLERİYLE İLGİLİ İMZALAR BU HAFTA ATILABİLİR BAHÇELİEVLER'DEKİ PATLAYICI YÜKLÜ MİNİBÜSLE İLGİLİ 10 KİŞİ GÖZALTINDA CENEVRE'DEKİ SURİYE GÖRÜŞMELERİ BAŞARISIZLIKLA SONUÇLANDI
Manisa 1. Piyade Er Eğitim Tugay Komutanlığı'na bağlı Albay Arif Seyhun Kışlası'nda, önceki akşam 617 asker yediği yemekten zehirlenip hastaneye kaldırıldı. Birliğe yemek sağlayan firmanın 21 çalışanı gözaltına alındı. Milli Savunma Bakanı Işık, firmanın 19 Haziran 2017 Pazartesi
Salmonella bakterisi nedir?
Manisa 1. Piyade Er Eğitim Tugay Komutanlığı'na bağlı Albay Arif Seyhun Kışlası'nda, önceki akşam 731 asker yediği yemekten zehirlenip hastaneye kaldırıldı. Birliğe yemek sağlayan firmanın 24 çalışanı gözaltına alındı. Milli Savunma Bakanı Işık, firmanın sözleşmesinin feshedildiğini ve zehirlenmede 'salmonella' bakterisi tespit edildiğini açıkladı. Peki salmonella bakterisi nedir?

Salmonella bakterisi, ilk kez domuzlarda keşfedilen ve bağırsak enfeksiyonuna neden olan, çubuksu şeklinde bir gram negatif bakteri türüdür.

Yumurta, kümes hayvanları, meyve suyu, pişmemiş sebze ve meyve, baharatlar, pastörize edilmemiş sütten de insanlara bulaşırlar. İyi pişirilen etlerde ve hazır ürünlerde olma ihtimali yoktur. Ayrıca gıda zehirlenmelerinin en yoğun görüldüğü bir grup bakteriye verilen isimdir.

 

Özellikle kuşlar, diğer hayvanlar ve insanların bağırsaklarında yaşama alanı bulur. 12-72 saat içinde belirtilerini göstermeye başlar. İshal en önemli belirtisi olurken kusma, baş ağrısı, bulantı, yüksek ateş, karın ağrısı da salmonella enfeksiyonunun belirtileri olabiliyor. Bağışıklığı zayıf kişilerde sıvı tedavisi gerekmekir.