Yukarı Çık
GÜCÜ ÖZGÜRLÜĞÜNDE
SON DAKİKA :
YENİ KANUN HÜKMÜNDE KARARNAME YAYIMLANDI KHK İLE HELİKOPTER KAZASI SONRASI ALINACAK ÖNLEMLER DÜZENLENDİ HER YENİ YÜKSELTİ HARİTA GENEL KOMUTANLIĞI'NA BİLDİRİLECEK TERÖR ÖRGÜTÜ İLE BAĞLANTISI OLANLAR BİLİRKİŞİ YA DA ARABULUCU OLAMAYACAK BİTLİS TATVAN'DA OPERASYONDA YARALANAN 2 ASKER ŞEHİT OLDU, 1 ASKER YARALI TSK: ZAP'A DÜZENLENEN HAVA HAREKATINDA 3 TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ TSK: VAN VE HAKKARİ'DE 3 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ TSK: 23 TÜRK PERSONEL VE 5 ZIRHLI ARAÇ KATAR'A İNTİKAL ETTİ CUMHURBAŞKANLIĞI SÖZCÜSÜ KALIN: AMACIMIZ TEHDİT OLUŞTURMAK DEĞİL ABD SAVUNMA BAKANI FİKRİ IŞIK'A YPG MEKTUBU GÖNDERDİ ABD'Lİ BAKAN: YPG'YE GÖNDERİLEN MALZEME LİSTESİ HER AY PAYLAŞILACAK ABD'Lİ BAKAN: DAEŞ YENİLİNCE YPG'DEN SİLAHLAR GERİ ALINACAK SÖZCÜ KALIN: ABD'NİN TÜRKİYE'YE GÜVENCE VERMESİ YETERLİ DEĞİL SURİYE'DE ÇATIŞMASIZLIK BÖLGELERİ CUMHURBAŞKANLIĞI SÖZCÜSÜ KALIN: İDLİB'E TÜRK VE RUS ASKERİ KONUŞLANABİLİR
Manisa 1. Piyade Er Eğitim Tugay Komutanlığı'na bağlı Albay Arif Seyhun Kışlası'nda, önceki akşam 617 asker yediği yemekten zehirlenip hastaneye kaldırıldı. Birliğe yemek sağlayan firmanın 21 çalışanı gözaltına alındı. Milli Savunma Bakanı Işık, firmanın 19 Haziran 2017 Pazartesi
Salmonella bakterisi nedir?
Manisa 1. Piyade Er Eğitim Tugay Komutanlığı'na bağlı Albay Arif Seyhun Kışlası'nda, önceki akşam 731 asker yediği yemekten zehirlenip hastaneye kaldırıldı. Birliğe yemek sağlayan firmanın 24 çalışanı gözaltına alındı. Milli Savunma Bakanı Işık, firmanın sözleşmesinin feshedildiğini ve zehirlenmede 'salmonella' bakterisi tespit edildiğini açıkladı. Peki salmonella bakterisi nedir?

Salmonella bakterisi, ilk kez domuzlarda keşfedilen ve bağırsak enfeksiyonuna neden olan, çubuksu şeklinde bir gram negatif bakteri türüdür.

Yumurta, kümes hayvanları, meyve suyu, pişmemiş sebze ve meyve, baharatlar, pastörize edilmemiş sütten de insanlara bulaşırlar. İyi pişirilen etlerde ve hazır ürünlerde olma ihtimali yoktur. Ayrıca gıda zehirlenmelerinin en yoğun görüldüğü bir grup bakteriye verilen isimdir.

 

Özellikle kuşlar, diğer hayvanlar ve insanların bağırsaklarında yaşama alanı bulur. 12-72 saat içinde belirtilerini göstermeye başlar. İshal en önemli belirtisi olurken kusma, baş ağrısı, bulantı, yüksek ateş, karın ağrısı da salmonella enfeksiyonunun belirtileri olabiliyor. Bağışıklığı zayıf kişilerde sıvı tedavisi gerekmekir. 

EN ÇOK OKUNAN HABERLER
Ünlüler neden büyük ayakkabı giyer? 22 Haziran 2017 Perşembe, 09:38:55
'Enayi' dövmeli adam gözaltında 22 Haziran 2017 Perşembe, 01:12:08
Sevgilisi tutuklandı 22 Haziran 2017 Perşembe, 14:35:08