Yukarı Çık
GÜCÜ ÖZGÜRLÜĞÜNDE
SON DAKİKA :
İSMAİL KAHRAMAN 289 OYLA YENİDEN MECLİS BAŞKANI SEÇİLDİ BOZDAĞ: TÜRKİYE NATO'NUN SAYGIN BİR ÜYESİ, KATKIYA DEVAM EDECEK BOZDAĞ: SARRAF DAVASINDA SANIKLAR TÜRKİYE'YE İFTİRAYA ZORLANIYOR BOZDAĞ: RIZA SARRAF DAVASI TÜRKİYE'YE DÖNÜK AÇIK BİR KUMPASTIR ABD'DEKİ RIZA SARRAF DAVASININ İLK DURUŞMASI 4 ARALIK'A ERTELENDİ ANKARA'DA FETÖ'DEN İHRAÇ EDİLEN 107 ÖĞRETMEN İÇİN GÖZALTI KARARI VERİLDİ HATAY VE ŞIRNAK'TAKİ OPERASYONLARDA 4 PKK'LI ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ PKK/PYD İDLİB'DE TSK GÖZLEM NOKTASINA HAVAN TOPLARIYLA SALDIRDI MİLLİ SAVUNMA BAKANI CANİKLİ: ŞEHİT YOK, OLAYI İNCELİYORUZ AK PARTİ YSK'NIN YAPISINDA DEĞİŞİKLİK ÖNGÖREN YASA TEKLİFİ HAZIRLADI MİLLİ EĞİTİM BAKANI: ETKİN ÖĞRETİM İÇİN DERS SÜRELERİNİ AZALTMALIYIZ MARMARA BÖLGESİ'NDE SOĞUK HAVA ETKİLİ OLUYOR, TRAKYA'DA KAR VAR OLUMSUZ HAVA KOŞULLARI MARMARA'DA DENİZ ULAŞIMINI AKSATIYOR İDO VE BUDO'NUN BAZI DIŞ HAT SEFERLERİ İPTAL EDİLDİ ABD, KUZEY KORE'Yİ 'TERÖRE DESTEK VEREN DEVLETLER' LİSTESİNE EKLEDİ
Atatürk için kürtçe ağıt 11 Kasım 2017 Cumartesi
Atatürk için Kürtçe ağıt
Batman'da Atatürk için yaktığı Kürtçe ağıtla dikkati çeken 12. sınıf öğrencisi Leyla Gök konuştu: "Edebiyat öğretmenim istedi. Severek kabul ettim ve provalarda çok çalıştım"

Batman'da Piri Reis Mesleki Teknik Anadolu Lisesi tarafından Kültür Müdürlüğü Konferans Salonu'nda dün düzenlenen anma programında "Neredesin Atatürk" oratoryosu sahnelenirken, 12. sınıf Adalet Bölümü öğrencisi Leyla Gök'ün, Atatürk'e uyarlanan, Kürtçe, "Neredesin Mustafa'm" adlı ağıdı izleyenleri çok etkiledi.

"Vay dünya, hain dünya, Mustafa'm ölmüş bu dünyada, hain dünya, vay dünya, Mustafa'm ölmüş bu dünyada." sözlerinin yer aldığı ve büyük alkış alan ağıdı seslendiren Gök,  ilk defa çıktığı topluluk karşısında heyecanlandığını söyledi.

Kürtçe seslendirdiği ağıt sırasında çok duygulandığını belirten Gök, "Edebiyat öğretmenim Ahmet Savaş Bey, 10 Kasım Atatürk'ü anma programı kapsamında benden Kürtçe ağıt yakmamı istedi. Hasta olmama rağmen severek kabul ettim ve provalarda çok çalıştım. Okurken çok farklı bir duyguydu, o kadar insanın karşısında heyecanlandım. Bir de 10 Kasım'ın verdiği üzüntü vardı." dedi.

Ağıt için 1 hafta çalıştığını aktaran Gök, sahnede o kadar insanın kendisini dinlemesi ve beğenmesinin çok hoşuna gittiğini dile getirdi. Ağıdı, en güzel şekilde söylemeye çalıştığını aktaran Gök, "Ortamın da verdiği heyecanla aslında tam olarak istediğim gibi söyleyemedim." ifadelerini kullandı.

 

ÖĞRENCİSİ İLE GURUR DUYDU

Okul Müdürü Hasan Keskin, öğrencisi Gök ile gurur duyduğunu, kendisinin de en az öğrencisi kadar heyecanlandığını kaydetti.

Gök'ü tebrik eden Keskin, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Öğretmen ve öğrencilerimizin 10 Kasım anma programını başarılı şekilde gerçekleştirmesinden dolayı okul müdürü olarak çok mutluyum. Bu yılki anma programının farklı bir program olması için edebiyat öğretmenimiz programda Kürtçe ağıt yakılmasını teklif ettiğinde doğrusu ben de heyecanlandım. Bu heyecanımı öğrencim Leyla Gök ile paylaştık, onun da kabul etmesi bizleri mutlu etti. Leyla'nın da öz güvenli ve başarılı şekilde programda ağıt yakması hepimizi mutlu etti." (aa)