Yukarı Çık
GÜCÜ ÖZGÜRLÜĞÜNDE
SON DAKİKA :
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN BİRLEŞMİŞ MİLLETLER GENEL KURULU'NDA KONUŞTU ERDOĞAN: IKBY'Yİ REFERANDUM KARARINDAN VAZGEÇMEYE DAVET EDİYORUZ ERDOĞAN: BU KARAR BÖLGEDE YENİ ÇATIŞMALARA YOL AÇABİLİR ERDOĞAN: ARAKAN'DA ADETA ETNİK TEMİZLİK YAPILMAKTADIR ERDOĞAN: ULUSLARARASI TOPLUM ARAKAN KONUSUNDA DA İYİ SINAV VEREMEDİ MİLLİ EĞİTİM BAKANI: BU SENE TEOG SINAVI YAPILMAYACAK MİLLİ EĞİTİM BAKANI: YAPTIĞIMIZ HER DEĞİŞİKLİK DAHA İYİYE GİTMEK İÇİN TÜRKİYE ÖZEL OKULLAR DERNEĞİ: TEOG'UN KALDIRILMASI KARARINI DESTEKLİYORUZ ABD CUMHURBAŞKANLIĞI KORUMALARI İÇİN YAPILAN SİLAH ANLAŞMASINI GERİ ÇEKTİ ERDOĞAN: SİLAH SATIŞININ DURDURULMASINA İNANAMIYORUM TSK'NIN KUZEY IRAK SINIRINDA BAŞLATTIĞI TATBİKAT SÜRÜYOR TSK SURİYE SINIRINDAKİ HATAY VE KİLİS'E SİLAH SEVKİYATI YAPTI TSK K. IRAK'TA PKK'YA HAVA HAREKATI DÜZENLEDİ, 4 TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ BAHÇELİ: KERKÜK'E VURULMAK İSTENEN PRANGA SÖKÜLÜP ATILACAKTIR FETÖ'NÜN MEDYA YAPILANMASI DAVASINDA ARA KARAR AÇIKLANDI
'ÇOCUK DOSTU' GOOGLE 02 Mart 2016 Çarşamba
'ÇOCUK DOSTU' GOOGLE
Dünyanın en büyük arama motoru olan Google, çocuklar için 'Kiddle' isimli arama motorunu geliştirdi.

Google ebeveynleri sevindirecek bir web sitesi geliştirdi. Dev arama motoru Google'ın yeni kurduğu 'Kiddle' isimli site, çocukların da internetten faydalanarak bilgilenmesi için açıldı. Dev şirket, artık bu sayede anne ve babaların çocukları bilgisayar başındayken, internette onlara uygun olmayan içerikleri aramalarından korkmayacaklarını açıkladı.

Çocukların kullanımı için tasarlanan websitesi, bazı sözcükler için de kısıtlama koydu. Kiddle arama motorunda intihar ve cinsellik gibi çocuklara uygun olmayan içerikler tarayıcı tarafından elenip, 'Aradığınız sözcüklerin uygun içerikli olmadığı tespit edildi, lütfen tekrar deneyiniz" yazısı çıkarak uyarıcağı açıklandı.