Yukarı Çık
GÜCÜ ÖZGÜRLÜĞÜNDE
SON DAKİKA :
MÜFTÜLERE NİKAH KIYMA YETKİSİ VEREN DÜZENLEME TBMM'DE KABUL EDİLDİ ERDOĞAN: IRAK'TA DÖKÜLEN HER KANIN SORUMLUSU BÖLGESEL YÖNETİMDİR ERDOĞAN: FIRSATÇILIK KOKAN ACELEYLE HAREKET EDENLER HESAP VERECEK ERDOĞAN: PKK GİBİ ELİ KANLI TERÖR ÖRGÜTÜNE ALAN AÇANLARA GÖZ YUMMAYACAĞIZ BAŞBAKAN: KERKÜK VE MUSUL'UN DEMOGRAFİK YAPISI ESKİ HALİNE GETİRİLMELİ DENİZ BAYKAL'IN TEDAVİSİ YOĞUN BAKIMDA DEVAM EDİYOR AÜ REKTÖRÜ: BAYKAL'IN DURUMU CİDDİYETİNİ KORUYOR, BİLİNCİ KAPALI AÜ REKTÖRÜ: TOMOGRAFİ BULGULARINDA AZ DA OLSA İYİLEŞME VAR AK PARTİ'Lİ NİĞDE BELEDİYE BAŞKANI FARUK AKDOĞAN GÖREVİNDEN İSTİFA ETTİ BAŞBAKAN: LİSEYE GİRİŞTE YENİ SİSTEM BİR HAFTA İÇİNDE AÇIKLANACAK ÖSYM BAŞKANI: YKS İÇİN 23-24 HAZİRAN TARİHİ ÜZERİNDE DURUYORUZ ÖSYM BAŞKANI: 09.45 KURALI BU YIL KALDIRILDI SINAV 10.00'DA BAŞLAYACAK TÜRK VE ABD HEYETLERİ VİZE KRİZİNİN ÇÖZÜMÜ İÇİN ANKARA'DA BİR ARAYA GELDİ DIŞİŞLERİ KAYNAKLARI: VİZE KRİZİYLE İLGİLİ GÖRÜŞMELER OLUMLU GEÇTİ DIŞİŞLERİ KAYNAKLARI: ORTAK ÇALIŞMA KOMİTESİ KURULMASI ELE ALINDI
Rusya'da asılsız bomba ihbarları 12 Ekim 2017 Perşembe
Sahte ihbarla tahliye terörü
'Hacker'ların telefonla yaptığı sahte bomba ihbarlarıyla 1 ayda 1 milyon kişi gereksiz yere tahliye edildi.

Rusya'da 11 Eylül'de başlayan ve hemen her gün gelen asılsız bomba ihbarları gündelik yaşamı olumsuz etkilemeye devam ediyor. Önceki gün Moskova ve St. Petersburg dahil 7 kentte 115 binadan 79 bin kişi bomba ihbarları üzerine tahliye edildi. Böylece son 1 ayda ihbarlar nedeniyle ülke genelinde 1 milyon 40 bin kişi tahliye edilmiş oldu. Bugüne kadar 140 şehirde toplam 2 bin 340 mekân için asılsız bomba ihbarında bulunuldu. Ihbarlardan kaynaklanan maddi zararın 10 milyon doları bulduğu belirtiliyor.

MOSKOVA'DA 1 KİŞİ GÖZALTINDA

Rusya gizli servisi FSB, asılsız ihbarların farklı sesler çıkaran gelişmiş bir yazılım kullanılarak yapıldığını tespit etti. İhbarların kaynağı Belçika'nın başkenti Brüksel olarak belirlenmiş, yurtdışında yaşayan 4 Rus vatandaşından şüphenildiği açıklanmıştı. Bir diğer iddia ise şüphelilerin DEAŞ bağlantılı olduğu. Moskova polisi, 8 Ekim'de 42 yaşında bir kişiyi gözaltına aldı. (GAZETE HABERTÜRK)