Yukarı Çık
GÜCÜ ÖZGÜRLÜĞÜNDE
SON DAKİKA :
ERDOĞAN, PUTİN VE RUHANİ SURİYE GÜNDEMİYLE SOÇİ'DE BULUŞTU ERDOĞAN: TERÖR UNSURLARININ SÜREÇTEN DIŞLANMASI ÖNCELİĞİMİZ ERDOĞAN: AFRİN'DEKİ OLUMSUZLUKLARIN DA GİDERİLMESİ GEREK ERDOĞAN: BAŞARI REJİM VE MUHALEFETİN TUTUMUNA BAĞLI ERDOĞAN: KALICI VE MUTEBER ÇÖZÜM İÇİN TÜM TARAFLAR KATKI SUNMALI PUTİN: SURİYE'DE SİYASİ ÇÖZÜM İÇİN YENİ BİR AŞAMAYA GELDİK PUTİN: TÜM KESİMLERİN KATILACAĞI KONGRE İÇİN MUTABIK KALDIK PUTİN: KONGREDE YENİ ANAYASA VE DEVLETİN YAPISI KONUŞULACAK RUHANİ: SURİYE'DE SİYASİ ÇÖZÜM İÇİN ZEMİN HAZIRLANIYOR RUHANİ: TERÖRİSTLER HERKES İÇİN TEHLİKE YARATIYOR ERDOĞAN: BATI HASTALIKLI UNSURLARINI İSLAM ÜLKELERİNE İHRAÇ EDİYOR ERDOĞAN: MÜSLÜMANLAR ONLARA BİÇİLEN ROLÜ SORGUSUZ SUALSİZ KABUL EDEMEZ BAŞBAKAN YILDIRIM ABD'DEKİ SARRAF DAVASIYLA İLGİLİ KONUŞTU BAŞBAKAN: DAVA MESNETSİZ SÖYLENTİLERE, YALANLARA DAYANMAKTA BAŞBAKAN: ÜLKEMİZ ALEYHİNE İFADE VERMEYE ZORLANIYORLAR
Cesetleri çalan adam tutklandı 10 Kasım 2017 Cuma
Ölüleri çalan zanlı yakalandı
Polonya'da farklı mezarlardan çıkardığı cesetleri çalarak özenli bir şekilde kayıt altına aldıktan sonra çuvallara koyup ormanlık alana gömdüğü tespit edilen adam, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Polonya'nın Baltık Denizi kıyısında bulunan Gdansk şehri, akıllara durgunluk veren bir olaya sahne oldu...

Son yıllarda Pomorski ve Warminski-Mazurski Voyvodalıklarında bazı mezarlıklarda kabirler kırılarak, içerisindeki cesetler çıkarıldı. Polonya polisi, olayın ardından başlattığı araştırmada ilk zamanlarda pek mesafe kat edemezken, olaylar son iki, üç yılda daha sistematik bir hale geldi.

Yine polis ekiplerinin belirlemelerine göre, son dönemlerde yaklaşık birkaç ayda bir, 1 ceset çalınmaya başlandı. Bunun üzerine çalışmalarını sıklaştıran ekipler, mezarlıklarda yaptıkları incelemeler, kamera kayıtları, olay yerinden aldıkları DNA örnekleri ve uzmanlardan aldıkları yardımlar neticesinde şahsın Gdansk şehrinde oturan 54 yaşındaki bir adam olduğunu saptadı.

Şüphelinin tehlikeli olabileceği bilgisini alan polis, terörle mücadele ekiplerinin düzenlediği operasyonla şahsı gözaltına aldı.
Gözaltı işlemi sırasında şüphelinin üzerinde 2 adet bıçak ele geçirilirken, evinde yapılan aramalarda ise bir takım notlara el konuldu. Deliller üzerinde inceleme yapan polis, el konulan notlarda, çalınan cesetlerin kayıt altına alındığını, belirli bir düzene göre çuvallara konulup Bretowo Tren İstasyonu yanındaki ormanlık alana gömüldüklerini tespit etti. Bunun üzerine notlarda tarif edilen alan kazıldı ve içerisinde ceset parçaları olan 9 adet çuval çıkarıldı. Çıkarılan cesetler DNA testi için adli tıpa yollanırken, 54 yaşındaki şüpheli de savcılığa sevk edildi.

Polis ve savcılığın yaptığı incelemeler neticesinde şüphelinin başlangıçta yalnızca mezarları tahrip ettiği, cesetleri çıkarmaya ise sonraki yıllarda başladığı tespit edildi. Cesetlerin satılmak yahut ziynet eşyası, altın diş gibi değerli eşyalar ele geçirmek ya da satanizm, nekrofili amacıyla çıkarılmadığını belirleyen polis, şüphelinin bu davranışının şahsi teorisinden, şahsi gereksiniminden kaynaklanabileceği açıklamasında bulundu.

Daha önce poliste kaydı bulunmayan, bekar ve düzenli bir işi olan, seyahat etmeyi seven, sık sık seyahate çıkan ve sıradan yaşantısıyla dikkatleri üzerine çeken 54 yaşındaki şüpheli, savcılık sorgusunun ardından çıkarıldığı Güney Gdansk Bölge Mahkemesi'nce tutuklandı. (İHA)