Yukarı Çık
GÜCÜ ÖZGÜRLÜĞÜNDE
SON DAKİKA :
ALMANYA'DA OLDUĞU ÖNE SÜRÜLEN ADİL ÖKSÜZ İÇİN İADE TALEPNAMESİ HAZIRLANDI ERDOĞAN: 17-25 ARALIK TUZAĞI BAŞARISIZ OLUNCA AYNI TEZGAHI ABD'DE KURDULAR ERDOĞAN: DAEŞ'İN ORTAYA ÇIKIŞ VE KAYBOLUŞ SÜRECİ BAŞTAN SONA MUAMMA ERDOĞAN: HALA SİLAH YÜKLÜ TIRLAR NİÇİN KUZEY SURİYE'YE GELİYOR? ERDOĞAN: KİMSE TÜRKİYE'NİN ELİ KOLU BAĞLI OTURMASINI BEKLEYEMEZ KILIÇDAROĞLU: ASGARİ ÜCRET NET 2 BİN LİRA OLMALI AK PARTİ YSK'DA DEĞİŞİKLİK ÖNGÖREN TEKLİFİNİ MECLİS BAŞKANLIĞI'NA SUNDU İNGİLİZ BÜYÜKELÇİ: NATO'DAKİ TATBİKAT SKANDALI ÇOK UTANÇ VERİCİ BİR OLAYDI İNGİLİZ BÜYÜKELÇİ: S-400 KARARI TÜRKİYE'NİN VERECEĞİ BİR KARAR CUMHURİYET GAZETESİNDEN OĞUZ GÜVEN 3 YIL 1 AY HAPİS CEZASINA ÇARPTIRILDI IRAK'IN TÜRKMEN KENTİ TUZHURMATU'DA BOMBALI SALDIRI: EN AZ 32 KİŞİ ÖLDÜ DIŞİŞLER BAKANLIĞI TUZHURMATU'DAKİ SALDIRIYI KINADI NİJERYA'DA CAMİYE İNTİHAR SALDIRISI DÜZENLENDİ, 50 KİŞİ ÖLDÜ MERKEL'DEN ERKEN SEÇİM SİNYALİ: AZINLIK HÜKÜMETİ PLANIM YOK PUTİN VE ESAD RUSYA'DA İKİLİ GÖRÜŞME GERÇEKLEŞTİRDİ
ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Heather Nauert, Türkiye ve Rusya arasındaki S-400 füze savunma sistemi alımı görüşmelerine ilişkin kritik açıklamalarda bulundu. 13 Eylül 2017 Çarşamba
ABD'den S-400 füze savunma sistemi açıklaması
ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Heather Nauert, Türkiye'nin Rusya'dan S-400 füze savunma sistemi almasını7 "kaygı verici" olduğunu söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan ise "ne olacaktı, sizi mi bekleyeceğiz?" yanıtını verdi.

Sözcü Nauert, günlük basın toplantısında bir soru üzerine Türkiye ile Rusya arasındaki S-400 savunma sistemi görüşmeleri hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Nauert, "NATO üyesi ülkelerin NATO sistemleriyle uyumlu askeri malzeme kullanmaları önemli. Rusya sistemi, eğer Türkiye bahsedildiği gibi S-400'leri alırsa bu standartlara uymaz ve bu bizim için kaygı verici bir durum" diye konuştu.

ERDOĞAN: SİZİ Mİ BEKLEYECEĞİZ

Bu açıklamaya yanıt gecikmedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan belediye başkanları ile yaptığı toplantıda bu konuya değindi. Erdoğan, "Önemli adımlar atıyoruz, şurada bir S-400 anlaşması yaptık diye çılgına döndüler ya. Ne olacaktı, sizi mi bekleyeceğiz? Biz de bütün güvenlik noktasında tedbirlerimizi alıyoruz ve alacağız." diye konuştu.  


Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in askeri-teknik iş birliğinden sorumlu danışmanı Vladimir Kojin, TASS haber ajansına verdiği röportajda, Rusya ile Türkiye arasında S-400 füze sistemlerinin sevkiyatına yönelik sözleşmenin imzalandığını ve uygulanmaya hazırlandığını duyurmuştu. (AA)