Yukarı Çık
GÜCÜ ÖZGÜRLÜĞÜNDE
SON DAKİKA :
ARTIK SİZ DE HABERCİSİNİZ... WHATSAPP İHBAR HATTI: 0536 266 77 66 TANIK OLDUKLARINIZI BİLDİRİN, ÇEKTİKLERİNİZİ GÖNDERİN, YAYINLAYALIM 2018'İN İLK MİLLİ GÜVENLİK KURULU'NDA GÜNDEM AFRİN OPERASYONUYDU MGK BİLDİRİSİ: MÜTTEFİKLERİN TERÖRÜ DESTEKLEMESİ ÜZÜCÜDÜR MGK BİLDİRİSİ: YPG'YE VERİLEN SİLAHLAR HIZLA GERİ ALINMALI MGK BİLDİRİSİ: SINIRDA BİR TERÖR ORDUSU KURULMASINA İZİN VERİLMEYECEK MGK BİLDİRİSİ: TEHDİTLERİN BERTARAFI İÇİN HER TÜRLÜ ADIM ATILACAK AFRİN OPERASYONU VE SINIR GÜVENLİĞİ BAKANLAR KURULU'NDA ELE ALINDI BOZDAĞ: TÜRKİYE'NİN ADIM ATMAK İÇİN İZİN ALMASI GEREKMİYOR BOZDAĞ: ABD, PYD'YE VERDİĞİ DESTEĞİ DERHAL SONLANDIRMALI BOZDAĞ: TERÖRİSTLERE VERİLEN SİLAHLAR DERHAL TOPLANMALI BOZDAĞ: TÜRKİYE'NİN BEKASI İÇİN BÜYÜK RİSKLER ALINACAK BOZDAĞ: OLUŞTURULMAK İSTENEN TERÖRİST ORDU BİZİM İÇİN TEHDİTTİR ABD'DEN SURİYE VE YPG AÇIKLAMASI TILLERSON: TÜRKİYE'NİN YPG VE PKK KONUSUNDAKİ ENDİŞELERİNİ ANLIYORUZ
12 Ocak 2018 Cuma

Fakıbaba'dan ciğer fiyatı açıklaması

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Anadolu Ajansı (AA) Editör Masası'nda, editör ve muhabirlerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı. Fakıbaba, artan ciğer fiyatları ile ilgili konuştu. Fakıbaba açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

  • Diyorlar ki ciğer fiyatları arttı. Ciğer fiyatlarının artışının anlamını anlamak mümkün değil. Biz 2017 yılında 1 milyon 250 bin ton et ithalatı yapmışız ve 75 bin ton Bakanlar Kurulu'ndan et ithalatı için Et Süt Kurumu olarak izin almışız.
  • 2018'de ithalatı 1 milyon 350 bin ton olarak öngörüyoruz. Tahminen bu yüzde 5 civarında... Esas amacımız dar gelirli insanların hiç olmazsa proteinle buluşturabilmek. Bütün amacımız bu.
  • Bu bağlamda bizim bir problemimiz yok. Ama farz edelim ciğer fiyatını artırmak isteyenler bahane ediyor. Yani yüzde 5 ile ciğer fiyatı nasıl artar ben anlamış değilim.