Yukarı Çık
GÜCÜ ÖZGÜRLÜĞÜNDE
SON DAKİKA :
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN KÖRFEZ TURU SONRASI ANKARA'DA AÇIKLAMA YAPTI ERDOĞAN: İSTİKRAR VE GÜVEN AÇISINDAN ÖNEMLİ BİR ADIM OLDU ERDOĞAN: İSRAİL TUTUMUYLA TÜM BÖLGEYE ZARAR VERİYOR ERDOĞAN: İSRAİL ATTIĞI ADIMLARLA YANLIŞA VE YALNIZLIĞA GİDİYOR ERDOĞAN: S-400'LERİN ALIMIYLA İLGİLİ GÖRÜŞMELER BÜYÜK ÖLÇÜDE BİTTİ BAŞBAKAN YILDIRIM BAŞKANLIĞINDAKİ BAKANLAR KURULU 12 SAAT SÜRDÜ 65. HÜKÜMETİN YENİ SÖZCÜSÜ BAŞBAKAN YARDIMCISI BEKİR BOZDAĞ OLDU BAŞBAKAN YARDIMCILARININ YENİ GÖREV DAĞILIMI BELLİ OLDU MGK, MİT, TMSF, TOKİ, TÜRKİYE VARLIK FONU DOĞRUDAN BAŞBAKAN'A BAĞLANDI EKONOMİ KOORDİNASYONU VE BANKALAR MEHMET ŞİMŞEK'E BAĞLANDI DİYANET İŞLERİ, TRT, ANADOLU AJANSI BEKİR BOZDAĞ'A BAĞLANDI RTÜK, ATATÜRK DİL VE TARİH KURUMU FİKRİ IŞIK'A BAĞLI OLACAK AFAD VE YATIRIM AJANSI RECEP AKDAĞ'A BAĞLI OLACAK MEDENİYETLER İTTİFAKI PROJESİ VE VAKIFLAR HAKAN ÇAVUŞOĞLU'NA BAĞLANDI İÇİŞLERİ: 1 HAFTADA BİN 119 OPERASYONDA 43 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ
02 Temmuz 2017 Pazar

Airport - 2 Temmuz 2017

Airport’ta bu hafta Türkiye’nin yerli ve milli uçak yapma vizyonu mercek altına alınıyor. Güntay Şimşek, THY Teknik AŞ Genel Müdür Danışmanı ve uçak mühendisi Halil Tokel’i konuk ediyor. “Türkiye'nin havacılık ve savunma sanayi projeleri geçmişte neden yarım kaldı? Bugüne gelinen noktada hangi ürünler imal ediliyor? Yerli ve milli uçak yapmak mümkün mü?” sorularına yanıt aranıyor.

Airport’ta ayrıca uçak yolcusunun oluşturduğu atıklar ele alınıyor. Havada üretilen bu atıklarla sektör nasıl mücadele ediyor? Hangi önlemler alınıyor? Havadaki atıkların akıbeti ne oluyor?

Airbus’ın dünyanın en büyük yolcu uçağı A380’i yenileme kararı alması Airport’ta ekrana geliyor. A380 Plus ismini taşıyan yeni modelde ne gibi farklılıklar var? Büyük uçakların nasıl bir gelecek bekliyor?