Yukarı Çık
GÜCÜ ÖZGÜRLÜĞÜNDE
SON DAKİKA :
ERDOĞAN: ERBİL'İN ATTIĞI ADIM YANLIŞTIR, ABD DE BİZİMLE AYNI DÜŞÜNÜYOR ERDOĞAN: YPG'YE SİLAH SATIŞI VE TIRLARLA İLGİLİ TRUMP BİR ŞEY SÖYLEYEMİYOR BAŞBAKAN: REFERANDUMU GÖRELİM UYGULAMAYI PAYLAŞACAĞIZ BAŞBAKAN, "SINIR ÖTESİ OPERASYON MASADA MI?" SORUSUNU YANITLADI BAŞBAKAN: GAYET TABİİ, GÜVENLİK, SİYASİ VE EKONOMİK ADIMLAR GÜNDEMDE İBRAHİM KALIN: REFERANDUM İPTAL EDİLMEZSE CİDDİ SONUÇLARI OLACAK IRAK GENELKURMAY BAŞKANI OSMAN GANİMİ TÜRKİYE'YE GELDİ HABUR-SİLOPİ'DEKİ TATBİKATIN SEVİYESİ YÜKSELTİLDİ TSK: TATBİKATIN İKİNCİ SAFHASI İLAVE BİRLİKLERİN KATILIMI İLE SÜRÜYOR TSK, KUZEY IRAK'A HAVA HAREKATI DÜZENLEDİ, PKK HEDFLERİ VURULDU İÇİŞLERİ: SON 24 SAATTE 17 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ ERDOĞAN: FETÖ ELEBAŞISININ İADESİ İÇİN ABD'YE 85 KOLİ BELGE VERDİK ERDOĞAN: KİŞİSEL TASARRUFLARIYLA GÖNDEREBİLİRLER AMA YANAŞMIYORLAR SÖZCÜ GAZETESİ İNTERNET SİTESİ SORUMLUSU MEDİHA OLGUN TAHLİYE EDİLDİ İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ BAŞKANI KADİR TOPBAŞ İSTİFA ETTİ
02 Temmuz 2017 Pazar

Airport - 2 Temmuz 2017

Airport’ta bu hafta Türkiye’nin yerli ve milli uçak yapma vizyonu mercek altına alınıyor. Güntay Şimşek, THY Teknik AŞ Genel Müdür Danışmanı ve uçak mühendisi Halil Tokel’i konuk ediyor. “Türkiye'nin havacılık ve savunma sanayi projeleri geçmişte neden yarım kaldı? Bugüne gelinen noktada hangi ürünler imal ediliyor? Yerli ve milli uçak yapmak mümkün mü?” sorularına yanıt aranıyor.

Airport’ta ayrıca uçak yolcusunun oluşturduğu atıklar ele alınıyor. Havada üretilen bu atıklarla sektör nasıl mücadele ediyor? Hangi önlemler alınıyor? Havadaki atıkların akıbeti ne oluyor?

Airbus’ın dünyanın en büyük yolcu uçağı A380’i yenileme kararı alması Airport’ta ekrana geliyor. A380 Plus ismini taşıyan yeni modelde ne gibi farklılıklar var? Büyük uçakların nasıl bir gelecek bekliyor?